Strona 1 z 1

Szkolenia projektant, instalator

Post: pn sty 26, 2015 2:02 pm
autor: Wojek99
Dzień dobry, czy ktoś z członków forum miał styczność z tym szkoleniem http://www.akademiadashofera.pl/?d=seminaria&id=720 lub ma doświadczenie z jakimś podobnym szkoleniem? Nie jestem do końca zadowolony z zakresu fotowoltaiki na studiach, dlatego chciałbym poszerzyć wiedzę.

Drugie pytanie dotyczy szkoleń na instalatora paneli fotowoltaicznych. Czy ktoś brał udział w szkoleniu pod względem uzyskania uprawnień na certyfikowanego instalatora? Którą firmę polecacie?

Z góry dziękuje za pomoc:)

Re: Szkolenia projektant, instalator

Post: śr lut 11, 2015 4:42 pm
autor: Jakub Wiśniewski
Programy od – SMA – Froniusa – Power One – Kaco masz na ich stronach - są za free i nie potrzeba do ich obsługi szkolenia. To samo dotyczy PVGIS. Schody zaczynają się jak chcesz użyć profesjonalnego softu np. PVSOL / PVSYST (my omawiamy właśnie te dwa). Generalnie PVSOL jest w miarę intuicyjny w obsłudze a PVSystem możesz wygenerować każdy raport jaki Ci się spodoba (PVSyst'a używamy dla dużych instalacji oraz analiz typu R&D).
Oba posiadają wersję demo, więc możesz ściągnąć i się zapoznać.

Re: Szkolenia projektant, instalator

Post: czw maja 21, 2015 3:29 pm
autor: elektro-sanit
Nasi pracownicy brali udział w szkoleniu organizowanym przez firmę Restrainer - było trochę kosztowne, ale egzamin zdany za pierwszym razem, a osoba prowadząca miała bogatą wiedzę i duże doświadczenie

Re: Szkolenia projektant, instalator

Post: pt wrz 11, 2015 12:16 pm
autor: ATUM
Zachęcam do udziału w szkoleniach ATUM.
Organizujemy zarówno szkolenia przygotowujące do certyfikacji w UDT jak i czysto praktyczne z montażu i projektowania komputerowego a także z kompetencji miękkich w zakresie budowanie ofert sprzedażowych w branży OZE.

Zapraszamy na stronę www.atum.edu.pl